Logoblogzone

Speed ponad wszystko

"Czy najlepszy oznacza najszybszy ....."

GP AUSTRII

2014-06-26 14:29:21
Zwycięstwo Rosberga, klęska Vettela.
Po 11 latach Formuła 1 powróciła do Austrii. Na odnowionym torze, który należy do koncernu Red Bull byliśmy światkiem kolejnego zwycięstwa Mercedesa i niestety totalnej porażki Sebastiana Vettela.

Sobotnie kwalifikacje zakończyły się sukcesem kierowców Williamsa, którzy uplasowali się na dwóch pierwszych miejscach (Massa – 1, Bottas - 2). Za nimi był Nico Rosberg. Lewis Hamilton startował dopiero z 9 miejsca. Niestety Felipe Massa nie był wstanie utrzymać tej pozycji i jego radość skończyła się właściwie zaraz po starcie. Najpierw stracił pozycje na rzecz Pereza, a potem Rosberga. Za to Hamilton po udanym starcie przesunął się do pierwszej piątki.

Przez jakiś czas prowadzeniem cieszył się także Alonso, ale po wymianie opon na czele stawki z powrotem znalazł się Rosberg, którego do końca wyścigu ścigał Hamilton. Ci, którzy stawiali na Lewisa nie mieli szczęścia, ponieważ to Rosberg przekroczył linię mety, jako pierwszy i był to jego trzeci wygrany wyścig w tym sezonie. Mimo, że Lewis wygrał 4 wyścigi, a Nico tylko 3, to właśnie Niemiec jest na czele klasyfikacji kierowców w tym sezonie. Czy utrzyma tę pozycja aż do Brazylii, trudno powiedzieć? Z pewnością Lewis nie odda mistrzostwa bez walki.

O ile dla kierowców Williamsa był to świetny wyścig ( Bottas ukończył wyścig na 3 miejscu) tak dla kierowców Red Bulla i Toro Rosso był to jeden z najgorszych. Sebastian Vettel już na początku wyścigu miał problemy z samochodem. Gdy wydawało się, że bolid odmówił posłuszeństwa nagle okazało się, że Niemiec ruszył, zadziwiając tym niektórych mijających go kierowców. Niestety po przejechaniu kilku okrążeń i kompletnej niemożności dogonienia innych kierowców został ściągnięty przez inżynierów do boksu i tym samym zakończył wyścig. To samo spotkało kierowców Toro Rosso, którzy także musieli zakończyć wyścig z powodu awarii samochodu. Pewnie oglądający ten wyścig Dietrich Mateschitz liczył na trochę lepszy wyścig Byków, no, ale cóż, tym razem musiał zadowolić się jedynie 8 miejscem Daniela Riccardo.

Podium: Rosberg, Hamilton, Bottas.

Pochwała: Williams, Mercedes, Hulkenberg, Alonso, Perez, Magnusen, Riccardo.

Porażka: Vettel, Toro Rosso, Raikkonen, Maldonado.

odwiedzin: 2155

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

O mnie

F1 oglądam od paru lat i jakoś nie mam dosyć.

odwiedzin: 24138

kanał rss: http://speed.racezone.pl/rss
© 2011 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone, serwis Blog-zone należy do RaceZone.pl